Rura uszczelniająca do przerw roboczych Q23 (3 mb)
- Pozwala odizolować od siebie pęknięcia strukturalne i uszczelnić je
- Do szerokości ściany 35 - 55 cm
Rura do rys wymuszonych jest wykonana z miękkiego PVC. Materiał ten jest odporny na działanie kwaśnych i alkalicznych roztworów, procesów gnilnych, zachowuje swoje właściwości po długookresowym kontakcie z wodą oraz może być stosowany w obszarach kontaktu z wodą pitną. Całość jest usztywniona rurą z twardego PVC
ZASTOSOWANIE
Rury do rys wymuszonych ograniczają powstawanie niekontrolowanych spękań żelbetowych ścian fundamentowych lub ścian zbiorników na ciecze. Należy je stosować w obiektach narażonych na działanie wód gruntowych lub cieczy będących pod ciśnieniem, w których technologia szalowania lub betonowania wymaga prowadzenia prac na długim odcinku ścian. Dobór konkretnego typu rury uzależniony jest od grubości i wysokości osłabianego elementu.
SPOSÓB MONTAŻU
Rury do rys wymuszonych powinno się montować w rozstawie osiowym równym lub mniejszym niż dopuszczalny. Przed zamontowaniem, rurę należy naciąć na spodzie umożliwiając nałożenie jej na taśmę/blachę uszczelniającą na styku płyty fundamentowej ze ścianą. Nacięcie powinno być wykonane prostopadle do gładkich wypustek profilu osłabiającego. Należy przy tym zachować odstęp 5 cm spodu rury od lica płyty. Rurę do rys wymuszonych oraz wewnętrzny wkład usztywniający najlepiej dociąć do żądanej długości bezpośrednio na placu budowy. Wszelkie prace związane z umieszczeniem rury na docelowym miejscu najlepiej prowadzić przed zamontowaniem poziomych prętów zbrojenia ściany oraz ustawieniem szalunków. Przygotowaną (naciętą) rurę należy osadzić na wewnętrznej taśmie do przerw roboczych, taśmie KAB lub blasze uszczelniającej VB. Stabilizacja elementu polega na dowiązaniu rury do prętów zbrojeniowych ściany. W tym celu wykorzystać można uchwyty montażowe (min 8 szt./mb) oraz drut montażowy.
Średnica zewnętrzna: 150 mm
Średnica rurki: 150 mm
Długość : 3 mb