Klucze do wiązania zbrojenia - jakie wybrać?

2023-06-06
Klucze do wiązania zbrojenia - jakie wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

    1. Do czego służą klucze zbrojeniowe i dlaczego są tak ważne?

    2. Jak posługiwać się ręcznym kluczem do wiązania zbrojenia?

    3. Na czym polega zasada działania automatycznego klucza do zbrojenia?

    4. Czy wiązarka zbrojeniowa to dobre rozwiązanie?

    5. Gdzie kupić najwyższej jakości narzędzia do zbrojenia w najlepszych cenach?

Zbrojenie to nieodzowny element wykorzystywany podczas prac konstrukcyjnych na każdej budowie. Nie ma możliwości wykonania budynku bez solidnie związanych zbrojeń betonu. Zbrojenia budowlane, z kolei wiąże się przy pomocy kluczy zbrojarskich. Służą one do skręcania drutu w celu ustabilizowania poszczególnych fragmentów budynku, co znacząco zwiększa jego wytrzymałość użytkową. Jakie klucze do zbrojeń oferuje rynek? Które z nich w największym stopniu usprawnią pracę? Jak działa automatyczny klucz do zbrojenia? Czy wiązarka zbrojeniowa może usprawnić realizację inwestycji?

Hak zbrojarski – co to jest i do czego służy?

Klucz do wiązania zbrojenia, w branży określany również mianem haka zbrojarskiego to praktyczne narzędzie o niewielkich rozmiarach, które doskonale sprawdza się podczas prac zbrojeniowych. Hak wykonany jest ze stalowego nierdzewnego pręta oraz rękojeści z tworzywa umożliwiającego stabilne utrzymanie narzędzia w dłoni. Dzięki łożysku praca przebiega sprawnie, a skręcanie drutu wiązałkowego polega na wykorzystaniu szybkich, pełnych obrotów klucza o 360o. Łączenie prętów zbrojeniowych staje się proste i stosunkowo szybkie, jednocześnie wiązanie umożliwia stabilne połączenie konstrukcji. Stąd bardzo ważne jest prawidłowe zastosowanie klucza do wiązania zbrojenia. Aby rozpocząć pracę, należy zaczepić hak o końce drutu wiązałkowego, a następnie sterować rękojeścią, obracając go i mocno skręcać drut wokół własnej osi, umieszczając na stalowych prętach. Narzędzie stanowi trwały oraz odporny na procesy korozyjne element każdej budowy. 

Automatyczny klucz do zbrojenia – zasada działania w praktyce

Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest automatyczny klucz do zbrojenia, który dodatkowo minimalizuje obciążenie nadgarstków zbrojarza. Składa się z odpowiednio wygiętego haka, wykonanego ze stali nierdzewnej, osadzonego w ergonomicznej, miękkiej i wygodnej rękojeści. Dzięki funkcjonalnej budowie klucz trzykrotnie obraca się wokół własnej osi, skręcając drut wiązałkowy na prętach zbrojeniowych. Aby wprawić narzędzie w ruch, wystarczy pociągnąć rękojeść haka zaczepionego na oczkach drutu. Prace budowlane z wykorzystaniem automatycznego klucza do zbrojenia przebiegają efektywnie, a powstałe zbrojenie spełnia parametryczne wymogi wytrzymałościowe. Zastosowana w produkcji technologia działania narzędzia oraz materiały, z których jest wykonane, umożliwiają wielokrotne stosowanie. Karbowana rękojeść z tworzywa sztucznego zapewnia trwałość i odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki atmosferyczne panujące na budowie. Z kolei stal nierdzewna, z której wykonany jest hak, minimalizuje negatywny wpływ wilgoci i niweluje powstanie procesów korozyjnych. 

Wiązarka do zbrojeń – efektywna automatyzacja pracy zbrojarza

Wiązarki do zbrojeń to w ostatnim czasie bardzo popularny sprzęt wykorzystywany przez wielu wykonawców. Służą do szybkiej realizacji połączeń prętów zbrojeniowych przed betonowaniem elementów konstrukcyjnych. Te profesjonalne elektronarzędzia, dzięki kilkustopniowej regulacji siły pracy są w stanie wiązać pętle z drutu wiązałkowego w ciągu od 0,7 do 1 s. Najwyższej klasy wiązarki skracają czas realizacji zbrojenia pięciokrotnie, co pozwala zminimalizować koszty kadrowe, maksymalizując tym samym zyski. Wzrost komfortu pracy oraz jej bezpieczeństwa, przy jednoczesnej optymalizacji czasowej ma swoje przełożenie na brak opóźnień robót. Warto jednak podkreślić, że wiązarki do zbrojeń dostępne na rynku mogą się znacząco różnić między sobą pod względem wydajności. Ważne aspekty, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru wiązarki do zbrojenia to w szczególności regulacja siły pracy oraz jej szybkość. Co więcej, nie można pominąć średnicy obsługiwanych prętów zbrojeniowych, jak i drutu wiązałkowego. Najwyższej jakości elektronarzędzia pozwalają na łączenie prętów o wymiarach od 10x10 do nawet 58x58 drutem o średnicy z przedziału od 0,8 do 1 mm. 

Gdzie kupić?

Decydując się na zakup kluczy do wiązania zbrojenia, czy też automatycznej wiązarki zbrojeniowej, warto zadbać o ich jakość. Tylko sprzęt od autoryzowanych sprzedawców gwarantuje właściwe parametry dostosowane do konkretnych potrzeb danej inwestycji. Zajrzyj do sklepu Szalunkowy.pl, gdzie oprócz fachowego doradztwa znajdziesz wszystkie certyfikowane produkty do zbrojenia, szalowania i betonowania w najkorzystniejszych cenach!

Polecane

Drut zbrojeniowy (żarzony, miękki) wiązałkowy 1,4 mm w kręgu 25kg

Drut zbrojeniowy (żarzony, miękki) wiązałkowy 1,4 mm w kręgu 25kg

154,21 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką146,50 zł brutto
5,86 zł / kg brutto
Drut wiązałkowy 1,4 mm w motkach 20 kg

Drut wiązałkowy 1,4 mm w motkach 20 kg

192,62 zł brutto
192,62 zł / szt. brutto
Cęgi zbrojarskie KNIPEX

Cęgi zbrojarskie KNIPEX

113,16 zł brutto
113,16 zł / szt. brutto
Drut wiązałkowy oczkowy 12 cm 2500 szt

Drut wiązałkowy oczkowy 12 cm 2500 szt

74,72 zł brutto
0,03 zł / szt. brutto
Klucz do skręcania drutu wiązałkowego oczkowego

Klucz do skręcania drutu wiązałkowego oczkowego

14,35 zł brutto
14,35 zł / szt. brutto
Klucz do skręcania drutu wiązałkowego oczkowego TWIST

Klucz do skręcania drutu wiązałkowego oczkowego TWIST

46,03 zł brutto
46,03 zł / szt. brutto
Wiązarka do zbrojeń MAX Twintier RB441T 14,4 V 2 akumulatory

Wiązarka do zbrojeń MAX Twintier RB441T 14,4 V 2 akumulatory

10 453,77 zł brutto
10 453,77 zł / szt. brutto
Drut MAX TW1061T do wiązarki MAX RB441T, MAX RB611T

Drut MAX TW1061T do wiązarki MAX RB441T, MAX RB611T

29,40 zł brutto
29,40 zł / szt. brutto
Wiązarka do zbrojeń B.PRO RT40 NEW

Wiązarka do zbrojeń B.PRO RT40 NEW

7 779,75 zł brutto
7 779,75 zł / szt. brutto
Wiązarka do zbrojeń Makita DTR180ZJ + walizka transportowa

Wiązarka do zbrojeń Makita DTR180ZJ + walizka transportowa

5 239,80 zł brutto
5 239,80 zł / szt. brutto
Wiązarka do zbrojeń Senco SRT40

Wiązarka do zbrojeń Senco SRT40

9 180,11 zł brutto
9 180,11 zł / szt. brutto
Wiązarka do zbrojeń SIMA ATA 450

Wiązarka do zbrojeń SIMA ATA 450

14 640,08 zł brutto
14 640,08 zł / szt. brutto
pixel